HOBİDEN HEDİYE OLDU!

1.

Vaktimizin en büyük kısmını nerede geçiririz?

Cevap veriyorum iş yerinde 🙂

İş yerinde mutlu iseniz sizden iyisi yok!

Peki ya mutlu değilseniz, ya ayaklarınız her gün geri geri giderek işe gitmeye ve hayatınızı devam ettirmeye çalışıyor iseniz?

Yıllar önce kendime bir söz vermiştim. Eğer bir gün, bir kurumun müdürlüğünü yapacaksam, etraftaki demode müdürlerden olmayacaktım. Odamın kapısı hep açık olacaktı, çalışanlara hep sizinle konuşmaya hazırım, benimle iletişim kurabilirsiniz mesajını verecektim. Kurumda çalışanları çok mutlu etmeliydim, hep birlikte pozitif ve güler yüzlü olmalıydık. Öyle ki kurum kültürümüze yansıyacak kadar. Sadece bu kadarla da kalmamalıydı, okula gelen veliler, mutlu personel =mutlu çocuk kültürünü hissetmeliydi, anlamalıydı.

Peki neden bu kadar önem veriyorum çalışanların mutluluğuna?

İş görenlerin mutlu olması çok mu önemli?

Cevap koskoca bir “EVET”

Mutlu olan insan üretir, mutluluğu bulaştırır, kendine güvenir, her zorluğun altından kalkacağına inanır, ekip çalışmasında başarılı olur, çocuklara güler yüzüyle rol-model olur.

Liste çok uzun ancak asıl değinmek istediğim nokta beraber çalıştığımız kurum kültürünü oluşturduğumuz iş arkadaşlarımız zaman geçtikçe ailemiz olur. Göz göze geldiğinizde bazen hiç konuşmadan ne demek istediğini anlarsınız, ya da kapıdan içeriye girişinden size ne söyleyeceğini tahmin edersiniz. Hepimizin birbirine yabancılaştığı komşumuza bile selam vermediğimiz bu dönemde böylesine güzel çalışma arkadaşlarımın olması benim için büyük şans! İstedim ki zamanımın büyük bir kısmını geçirdiğim çalışma arkadaşlarıma el emeği bir hatıra bırakayım. İşte tam da bu noktada yeni edindiğim hobimden hediyeler oldu!

Unutmayın siz pozitif bakarsanız her şey pozitif olur!

Birlikte çalıştığınız insanları üzmeyin, her daim insancıl yaklaşın, empati kurun, müdür değil-lider olun.

Ne mutlu bana ki istediğim oldu.

Eğitimci anne

Şeyda Yücel

1.

2.

3.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir